Ayrılık sonrası sık yapılan hatalar, duyguların esareti!

Ayrılık sonrası sık yapılan hatalar, duyguların esareti!

378
1
PAYLAŞ
ayrılık sonrası sık yapılan hatalar

Yeni bir ilişkiye başladığımızda içimizi bir heyecan sarar ve bunu herkesle paylaşmak istersiniz. Yakın arkadaşlarımızın haberi olur, sosyal medya hesaplarımızdaki bütün durumlar ilişkimizin başladığını gösterir, o insana ve çevrenize farklı bir enerji yayarsınız çünkü mutlusunuzdur. Kimse birgün bu mutluluğun sona erme ihtimali olduğunu ve ilişkisinin çok değişik süreçlerden geçebileceğini düşünmek istemez ve aşk sizi tamamen ele geçirir. İnsan bazen kendini bile kontrol edemezken iki insanın paylaştığı ortak bir hayat yaşanır ve yine hayat oyunlarını oynamaya başladığında hazır değilseniz ayrılık sonrası yapılan hataların ardı arkası kesilmez.

Bu süreç çok değişik ve dengesiz olmasına rağmen verdiğimiz karar çok önemli onu kazanmak istiyor muyuz? Yoksa unutmak için elimizden geleni yapacak mıyız? Her iki durumda da iki tarafın kendine olan saygısını yitirmemesi ve bir insan olarak kalitesinden ödün vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte içimizdeki o duygular bizi esaret altına alıp geri dönüşü olmayan yada olsa bile her zaman bir iz olarak kalacak hatalar yapmamıza sebep olabiliyor. Evet ne kadar üzüntülü, sinirli ve mutsuz olsakta asla yapılamaması gereken şeylerden bahsedelim.

Sosyal medya hesaplarını takip etmeyin!

Tabi canınız yansın istemiyorsanız.

ayrılık sonrası takip etmekten vazgeç
Günlük ilk işinizin onun sosyal medya hesaplarını takip etmek oluyorsa durun ve neden hala neler yaptığıyla ilgilenme ihtiyacı duyduğunuzu düşünün. Onun nerede, kimlerle, ne yaptığı neden hâlâ sizi ilgilendiriyor? Emin olun sosyal medyadaki her hareketini takip ederek kendinizi daha da üzeceksiniz. Hem unutmayın!, gerçek hayatla sosyal medyaya yansıtılan hayat her zaman aynı değildir. Sırf sizin onu takip etme ihtimalinizden dolayı canınızı acıtmak için şık restoranlarda check-in yapıyorken evde dizleri çıkmış pijamalarıyla oturuyor da olabilir…

Asla onun hakkında kötü konuşmayın!

Kötü söz zaten sahibine aittir.

ayrılık sonrası asla arkasından kötü konuşmayınEvet biliyorum… Neler neler söylemek istiyorsunuz. Ama kendinize hakim olun. İkinizin arasında kalması gereken özel şeyleri başkalarıyla paylaşmayın. Bu kim olursa olsun en yakın dostunuz bile! Kötü bir ayrılık sonrası çiftler birbirlerine verip veriştirme taraftarıdır ama unutmayın ki bu halleriniz resmen acınası. Çünkü, “kötü söz sahibine aittir” derler. Öfkeyle kalkıp zararla oturmaktansa ağzınızı kapalı tutmak en iyisi. En azından bugüne kadar yaşadığınız tüm iyi anıların hatrına susun. Zaten birşeyler düzelirse bunları söylediğinize yada bunları söylediğiniz insanların yüzüne o yanınızdayken baktığınızda çok pişman olacaksınız.

Kıskançlık yapmayın!

Arkadaşlarınızın mutluluğunu paylaşın.

ayrılık sonrası kıskançlık yapmayınSevgilinizden ayrıldınız üzgünsünüz ama en yakın arkadaşınızın ilişkisinde herşey yolunda gidiyor… Olabilir, ne güzel işte. Arkadaşlarınızın da sizin gibi mutsuz olmalarını dilediğinizi hissettiğinizde suçluluk duygusuna kapılmanıza gerek yok, bu duygular normal ancak ruh halinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun yerine bir süre arkadaşlarınızın mutluluğuna odaklanın ve onların bu hallerinden mutlu olmayı deneyin.

Hadi kaldır o … ve sokağa çık!

Evde saklanmak çözüm değil.

ayrılık sonrası arkadaşlarınla dışarı çıkmalısınAyrılık sonrası yapılan en büyük hata eve kapanıp kâğıt mendillerden küçük dağcıklar yapmaktır. Bunun yerine arkadaşlarınızla görüşün ve gelen davetleri sürekli geri çevirmekten vazgeçin. Ama bu arkadaşlarınızla görüşün her zaman iyi bir çözüm değildir. Çünkü sizi yanlışa da sürükleyebilirler o yüzden çevrenize göre hareket edin etrafınızda haksız olduğunuzda bile sizi teselli edebilmek için haklı göstermeye çalışan, doğru olanı unutup sadece siz mutlu olun diye çabalayan arkadaşlarınız sizin iyi arkadaşlarınız olmamalıdır. Bu konu tamamen sizin karakterinizin kalitesine bağlı olarak hassasiyetinin farkında olmanız gereken konudur. Eğer haksızsanız ve acı çekiyorsanız bile bunu ADAM gibi yapın.

Ayrılık sonrası harcamalarınıza dikkat edin!

ayrılık sonrası harcamalarınıza dikkat edinHar vurup harman savurmak eski sevgilinizi unutturmaz.
Evet çok zor ve herkesin alışkanlıklarına göre bir kafa dağıtma yöntemi olduğuna inanıyorum ve özellikle benim yöntemlerim beni bitiriyor. O yüzden bu konu çok önemli bir konu kendinize bunu yapmayın giden paranın öneminden çok kendinize verdiğiniz zararın farkında olduğunuz halde bunu kendinize yapmayın. Ayrıca maddi sorumluluklarınızı, ödemeniz gereken faturaları unutup düzeninizi bozmayın. Duygularınızdaki boşluğu satın aldıklarınız doldurmayacak biliyorsunuz değil mi? Kendinizi ufak şeylerle mutlu etmeye çalışın.

Çivi çiviyi sökmez!

ayrılık sonrası yeni bir ilişki için acele etmeyinYeni bir ilişki için acele etmeyin.
İlişki bittiğinde yeni aşklara yelken açmak için acele etmek ayrılık sonrası sıklıkla yapılan hatalardan biridir. Herkeste biraz yalnız kalma korkusu vardır ama aceleyle karar verip sonradan pişman olabilirsiniz. Zaten o işler öyle olmuyor farkedeceksin ki karşındakinin sana anlattığı her hikâyede o aklına geliyor. Kalbinize biraz zaman tanıyın tabi bunu gerçekten kalbiniz için yapıyorsanız!

PAYLAŞ
Sonraki makaleÖne Çıkan Sonbahar Kış Bayan Saç Modelleri 2016
Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşıyorum ve internet hayatıma web yazılım geliştirici olarak başladım. İlerleyen zamanlarda işin en keyifli kısmının websiteleri üretmek değil onları kullanıp ortaya gerçek projeler çıkarmak ve insanların duygularına, hayatlarına dokunabilmek olduğunu farkettim. O günden beri sizlerle bilgi paylaşmaktan mutluluk duyan bir blog yazarıyım.

1 YORUM

  1. Emeğine sağlık Onur, birçok kişi bu yazıyı okurken kendi hayatından bir kaç kare aklına gelebilir bu çok önemli bişey..

BİR CEVAP BIRAK